V Niedziela Wielkanocy – 28 kwietnia 2024 roku

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Tego dnia przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  3. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną a w niedziele o godz. 15.00. W środę przypada Święto św. Józefa, rzemieślnika.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
  5. Msza o nowe powołania oraz w intencji wspólnoty Margaretek w czwartek o godz. 18.00.
  6. W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze sprawujemy w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 odprawimy Mszę w intencji Ojczyzny.
  7. Różaniec odmawiany przez wspólnotę Żywego Różańca w sobotę o godz. 6.30. Po nim Msza w intencji wspólnoty oraz konferencja.
  8. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria.
  9. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół i zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  10. Dziś zostanie zebrana kolekta specjalna. Przeznaczymy ją na spłatę kolejnych faktur za paliwo gazowe w marcu (7 766 PLN), energię elektryczną (4 822 PLN) i spłatę kolejnej raty z tyt. budowy ogrzewania w naszym kościele (4 000 PLN). Kopie faktur znajdziecie w gablotce. „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność i wpłaty na konto parafialne.
  11. Na stojaku z prasą znajdziecie nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Misyjnych Dróg i Głos św. Stanisława. Pojawił się też kolejny numer Gościa Historia (12 PLN) a w nim artykuły o kulcie maryjnym, kulisach pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz średniowieczne kazania dla dzieci.
  12. Archidiecezja Katowicka organizuje pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes w dniach od 7 do 12 września 2024. Szczegółowe informacje na plakacie.
  13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch (2-9 września br.). Przelot samolotem. W programie trzydniowy pobyt w Rzymie, zwiedzanie Asyżu, Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo i Monte San’Angelo. Szczegóły na plakacie i stojaku z czasopismami. Zapraszamy parafian i Waszych przyjaciół. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
  14. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.
  15. Osoby, które dokonały rezerwacji Mszy prosimy o podawanie treści intencji najpóźniej miesiąc przed sprawowaniem Eucharystii.
  16. Biblioteka parafialna jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 11.30.
  17. W środę i piątek kancelaria będzie nieczynna.
  18. Nauki przedmałżeńskie odbędą się w dniach od 24 do 27 czerwca br.
  19. Przypominamy, że w naszym kościele na chórze mogą przebywać tylko osoby pełnoletnie.  W dolnej części kościoła znajduje się toaleta a w niej przewijak dla niemowląt i podstawowe środki higieniczne. Informujemy, że nie rozdajemy przed kościołem żadnych ulotek ani czasopism. Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie takich przypadków w zakrystii.