Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2019 roku

Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Podobnie jak tłumy wołające: „Hosanna”, my również przychodzimy i oddajemy Bogu chwałę. Rozpoczynając dzisiaj obchody Wielkiego Tygodnia, otwórzmy nasze serca dla Boga.

Kapłani, PRD i RE zbiorą kolektę specjalną. Bóg zapłać za ofiary.

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Tego dnia spowiadamy od godz. 19.15 do 21.00.
  3. Uroczyste obchody Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek

– Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30.

– Adoracja w ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek

– Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.

– Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 9.00 a dla dzieci o godz. 10.00.

– Cicha adoracja w Ciemnicy od godz. 10.30 do 18.00.

– Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30.

– Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

– Ofiary są przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

– W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– Spowiedź od godz. 8.00 do 17.30.

Wielka Sobota

– Ciemna Jutrznia o godz. 8.00.

– Cicha adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00 do 19.30.

– Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 10.00 do 15.00 co godzinę.

– Celebracja Wigilii Paschalnej z procesją Rezurekcyjną o godz. 20.00 (prosimy zabrać

świece).

– Kolekta na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

– Spowiedź od godz. 8.00 do 18.00.

– Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych do Mszy św. Wigilii

Paschalnej.

1. Prosimy, aby w tym tygodniu w kancelarii zgłosić chorych, którzy pragnęliby przyjąć komunię w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Z tyłu kościoła można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego (znajdziemy w nim doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego), majowy numer Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława.
  3. „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę specjalną, którą przeznaczymy na spłatę kolejnej raty z tytułu termomodernizacji kościoła, na pokrycie rachunków za ogrzewanie kościoła, probostwa i domu katechetycznego oraz na kontynuację budowy kaplicy Najświętszego Sakramentu w dolnej części kościoła. Na probostwie trwa remont drugiego pomieszczenia kancelarii i archiwum. Do zapłaty pozostaje rachunek za gaz w marcu br. (8 662 zł).
  4. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w środę o godz. 19.15 i w sobotę o godz. 16.00.
  5. Kancelaria będzie nieczynna w Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny.
  6. Parafialna Biblioteka jest nieczynna do 28 kwietnia br.
  7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 26 kwietnia o godz. 19.30.
  8. Zapraszamy na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach 28 kwietnia br. o godz. 7.15. Zapisy w kancelarii. Koszt: 45 zł.
  9. Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie zaprasza na projekcję filmu „Miłość i miłosierdzie”, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00. Bilety są do nabycia online oraz w kasie Centrum.
  10. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci można przynosić w godzinach urzędowania kancelarii.
  11. Diecezjalna Szkoła Muzyczna w Gliwicach, kształcąca organistów, zaprasza na dzień otwarty 26 kwietnia br. Konwikt w Tarnowskich Górach zachęca do udziału w koncertach organowych. Szczegóły na plakatach.
  12. Począwszy od 23 kwietnia br. (po świętach wielkanocnych) nastąpią zmiany godzin sprawowania Mszy świętych w tygodniu. Od poniedziałku do piątku Eucharystia będzie sprawowana o godz. 18.00 a w sobotę o 17.00.