II Niedziela Adwentu – 10 Grudnia 2017 roku

W drugą niedzielę adwentu św. Jan Chrzciciel woła: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla niego ścieżki”. Bóg daje nam kolejny dzień, by zmienić swoje życie, powstać z grzechu. Otwórzmy serca na to wołanie.

Kolekta przeznaczona jest na naszą parafię. Po Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Nieszpory o godz. 15.00.
  2. Dzisiaj dzień skupienia dla narzeczonych w parafii pw. Świętej Rodziny w Piekarach Śl. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii w poniedziałek i środę o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
  3. Dzieci zapraszamy na Msze roratnie sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.45 a po nich na gorące kakao do domu katechetycznego. Msze roratnie dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie Seniorów.
  6. Oaza Młodzieżowa gromadzi się w domu katechetycznym w piątek o godz. 19.30.
  7. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30. Od godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz do sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiadamy też codziennie pół godziny przed mszą poranną i wieczorną. Nie spowiadamy w czasie sprawowania liturgii.
  8. Osoby pragnące zamówić Msze św. gregoriańskie, które będzie sprawował ks. dr Łukasz MICHOŃ, proszone są o kontakt w kancelarii.
  9. Zachęcamy do podjęcia daru abstynencji w intencji osób zniewolonych nałogami. Księga Trzeźwości wystawiona jest w przedsionku kościoła.
  10. Obchody liturgiczne tygodnia:

– środa – wspomnienie św. Łucji,

– czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

1. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz kolorowe wydanie Głosu św. Stanisława. W przedsionku kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy (małe – 5 zł i duże – 12 zł), parafialny kalendarz na nowy rok oraz opłatki (dowolna ofiara). Dzieci Maryi rozprowadzają kartki świąteczne przez siebie wykonane oraz sianko na stół wigilijny. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbonka do której można wrzucać ofiary przeznaczone na świąteczny wystrój kościoła.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę oraz wpłaty na konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na spłatę należności za termomodernizację kościoła oraz na dokończenie budowy dolnego kościoła.
  3. Dziękujemy osobom, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy nowe osoby do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  4. W internecie możecie znaleźć odnowioną stronę parafialną, przystosowaną do urządzeń mobilnych.
  5. Biblioteka parafialna, która mieści się w salkach katechetycznych, czynna jest w niedziele od godz. 10.00 do 14.00.
  6. W salkach katechetycznych prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny nt. uzależnienia alkoholowego. Czynny jest w środy od godz. 17.00 do 18.00.
  7. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie przy ulicy ks. Prymasa Augusta Hlonda. Ofiary, które z tej okazji składacie pragniemy przeznaczyć na dokończenie budowy dolnego kościoła. Rozpocznie się ona pod koniec grudnia br. i będzie prowadzona przez firmę pana Tadeusza Surowca.
  8. W zakrystii i kancelarii można nabyć bilety na koncert „Betlejem w Spodku”.
  9. Na choince (zielony kolor podstawy) pojawiły się serduszka z imionami i wiekiem dziecka. Zachęcamy do zrobienia paczek na święta dla tych dzieci. Paczki dostarczamy do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do 18 grudnia br.
  10. Można też wesprzeć podopiecznych Wspólnoty Burego Misia i zabrać z drugiej choinki (kolor biały) karteczkę z imieniem osoby niepełnosprawnej. Z tyłu tej kartki znajdują się konkretne rzeczy, które można zakupić. Przygotowane paczki dostarczamy do kancelarii parafialnej do 15 grudnia.