Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 roku

„… Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany”. Tę miłość odkrywamy w czasie każdej Eucharystii, kiedy Pan daje nam swoje Ciało i Krew. Otwórzmy nasze serca na działanie Boga.

Kolektę specjalną zbiorą kapłani oraz członkowie PRD i RE. Bóg zapłać za ofiary.

1. Na mocy dekretu Abp. Wiktora Skworca, ks. Tomasz Żołna zostaje przeniesiony do parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim. Pożegnanie ks. Tomasza nastąpi 25 sierpnia br. na Mszy św. o godz. 11.00. W jego miejsce wikariuszem został ustanowiony ks. Tomasz Kabała.
  2. Dziś nieszpory o godz. 15.00.
  3. Grupa Modlitewna zaprasza na modlitwę brewiarzową do domu parafialnego w poniedziałek po Mszy wieczornej.
  4. Spotkanie Apostolatu Misyjnego w domu parafialnym we wtorek po Mszy wieczornej.
  5. Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli SP 32 z okazji zakończenia roku szkolnego zostanie odprawiona w środę o godz. 8.00.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze sprawujemy o godz. 7.00, 8.30, 11.00 i 14.00. Zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. o godz. 8.30. Przejdziemy ulicami Hlonda, Strzelców Bytomskich i Szymały. Prosimy parafian o przystrojenie okien i balkonów. Dzieci komunijne zachęcamy do sypania kwiatów i zapraszamy w dniach dawnej oktawy Bożego Ciała na procesje teoforyczne wokół kościoła. Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy na tę uroczystość. W Boże Ciało nie będzie nieszporów i Mszy o godz. 16.30.
  8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie seniorów w domu parafialnym.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  10. Z tyłu kościoła można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława.
  11. „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę specjalną przeznaczoną na spłatę kolejnej raty z tytułu termomodernizacji kościoła, dokonanych przeglądów przeciwpożarowych, przeglądu pięciu pieców gazowych oraz na budowę kaplicy adoracji w dolnej części kościoła.
  12. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  13. Parafialna Biblioteka czynna jest w niedziele od godz. 10.00 do 12.30.
  14. Nauki przedmałżeńskie odbędą się w dniach od 24 do 26 czerwca br. a ogólne spotkanie w ramach Poradni Życia Rodzinnego 27 czerwca br. w domu parafialnym.
  15. Zapraszamy na pielgrzymkę do Szczepanowa 28 czerwca br. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w kancelarii. Koszt wynosi 40 zł.
  16. Wspólnota Burego Misia organizuje zbiórkę żywności na tegoroczny obóz dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce artykułów żywnościowych (olej, mąka, cukier, płatki, kawa herbata). Można je przynosić do kancelarii w godzinach jej urzędowania do 19 czerwca br. a za okazaną pomoc już dzisiaj dziękujemy.
  17. Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Szczegóły dotyczące rekrutacji można odnaleźć na stronie internetowej Wydziału  (www.wtl.us.edu.pl).