XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 roku

Jezus zachęca nas do nieustannej modlitwy. Czasami wydaje się nam, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Jednak wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy w czasie tej Eucharystii.

Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za ofiary.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
  2. Różaniec dzisiaj o godz. 15.00.
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie Seniorów w domu parafialnym.
  4. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewamy w sobotę o godz. 6.30.
  5. „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę, którą przeznaczamy na wsparcie działalności misyjnej Kościoła. W przyszłą niedzielę kapłani oraz członkowie RE i PRD zbiorą kolektę specjalną. Będzie ona przeznaczona na spłatę kolejnej raty kredytu z tytułu termomodernizacji kościoła i na paliwo gazowe dla ogrzania kościoła, domu parafialnego i probostwa.
  6. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  7. Można zamawiać intencje na 2020 rok. Pamiętajmy o Mszach w intencji naszych rodzin oraz za zmarłych. Kancelaria prosi też, by podawać intencje Mszy św. miesiąc przed terminem jej odprawienia.
  8. Parafialna Biblioteka jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 12.30.
  9. Z tyłu kościoła można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego (w nim m. in. artykuł o rodzicach św. Jana Pawła II), Małego Gościa i Głos św. Stanisława. W przyszłą niedzielę do Gościa Niedzielnego zostanie dołączona płyta dvd z filmem pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Wzrośnie też cena czasopisma z 5 do 6 PLN. Na stojaku z czasopismami znajdziecie kartki do wypisania zmarłych za których będziemy w listopadzie odmawiali różaniec.
  10. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach parafialnych, które odbędą się w Kokoszycach od 4 do 7 listopada br. Koszt obejmujący pełne wyżywienie i transport wynosi 300 zł. Zapisy w kancelarii. Wyjazd autokarem w poniedziałek (4 listopada) o godz. 15.30. Powrót o tej samej godzinie
  11. Chór mieszany „De Profundis”, działający przy naszej parafii, zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania. Próby chóru odbywają się w każdy wtorek i czwartek od godz. 19.00 do 21.00 w domu parafialnym.
  12. Zachęcamy osoby dorosłe do udziału w akcji krwiodawstwa na parkingu przy naszym kościele dzisiaj od 9.00 do 14.00. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.
  13. Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej pragnie pozyskać głosy w konkursie organizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bytomia na „Remont tarasu budynku terapeutycznego” w Bytomiu przy ul. Tetmajera 2. Przed kościołem można nabyć ulotki a szczegóły dotyczące akcji znajdziecie na plakacie.