XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 roku

Nie wiemy kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Mamy jedynie pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli gotowi na spotkanie z Nim. Niech pomaga nam w tym udział w Eucharystii.

Kolekta przeznaczona jest na naszą parafię. Bóg zapłać za ofiary.

1. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich i wpisania ich do Księgi Trzeźwości wyłożonej w przedsionku kościoła.
  2. Dziś nieszpory o godz. 16.00
  3. Różaniec fatimski odmówimy we wtorek o godz. 18.45. Po nim procesja ze świecami wokół kościoła.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną też Świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia Msze sprawujemy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.30. Zachęcamy do przyniesienia kwiatów i ziół, które pobłogosławimy.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
  7. Kobiety i dziewczęta zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do MB Piekarskiej w przyszłą niedzielę. Wyruszymy z kościoła o godz. 6.45. Powrót około godz. 17.30. Spowiedź dla pątniczek w sobotę przed Mszą wieczorną.
  8. „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę i wpłaty na konto parafialne. W przyszłą niedzielę zostanie zebrana kolekta specjalna na spłatę kolejnej raty kredytu z tytułu termomodernizacji kościoła. Przygotowujemy się też do zakupu 7 par drzwi do dolnej części kościoła.
  9. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  10. Parafialna Biblioteka w okresie wakacyjnym jest nieczynna.
  11. Z tyłu kościoła można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego (do którego dołączono płytę cd z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego), Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława. Obok tych czasopism możecie zakupić książkę: Noga z gazu. 104 porady jak zachować czystość.
  12. Zachęcamy do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się na parkingu przy probostwie w sobotę 17 sierpnia br. w godzinach od 9.00 do 14.00.
  13. Organizujemy pielgrzymkę na Górę św. Anny w sobotę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd o godz. 5.30, koszt 30zł/os., zapisy w kancelarii parafialnej.
  14. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Radzionkowie organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Ziemi Raciborsko-Opolskiej 23 i 24 sierpnia br. Informacje i zapisy w kancelarii parafii św. Wojciecha w Radzionkowie.
  15. Bazylika w Piekarach zaprasza na inscenizowane obchody Wniebowzięcia NMP. Rozpoczną się w sanktuarium 14 sierpnia o godz. 16.00. Najpierw odprawione zostaną Nieszpory Maryjne, a po nich „Misterium Zaśnięcia Niepokalanej”. Procesję w czasie której niesiona będzie figura Matki Bożej Zaśniętej zakończymy symbolicznym pożegnaniem w grobie Maryi na Kalwarii. Główny dzień uroczystości to 15 sierpnia. O 13.45 obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki. O godz. 15.00 Nieszpory Maryjne w bazylice.