V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 roku

Pokładanie całej ufności w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Niech obecność na Mszy świętej będzie wyrazem naszej gotowości do pójścia za Jezusem i całkowitego zaufania Mu.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Papieskie Kolegium Polskie w Rzymie. Bóg zapłać za ofiary.

1. Nieszpory o godz. 15.00.
  2. Dziś dzień skupienia dla narzeczonych w parafii św. Rodziny w Piekarach Śl. Początek o godz. 14.00 w domu parafialnym.
  3. W poniedziałek obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Chorych i starszych parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. Udzielimy wtedy sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym. Prosimy o pomoc w transporcie chorych.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 17.30 do 18.30.
  6. Z tyłu kościoła można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława.
  7. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę i wpłaty na konto parafialne. W tym tygodniu został zalany betonem trzeci fragment posadzki i uzbrojono czwarty. Zachęcamy do zwiedzenia dolnego kościoła. Przygotowywany jest projekt kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i wspierającym budowę. W przyszłą niedzielę zostanie zebrana kolekta specjalna przeznaczona na kontynuację budowy, spłatę należności z tytułu termomodernizacji kościoła oraz ogrzewania kościoła, domu parafialnego i probostwa. Dziękujemy też za ofiary kolędowe. Podsumowanie kolędy i raport finansowy zostaną przedstawione po feriach.
  8. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  9. Parafialna Biblioteka jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 12.30.
  10. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Szczegóły na stronie internetowej pod adresem: www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210
  11. Kancelaria parafialna przypomina, że zaświadczenia wydawane są wyłącznie zainteresowanym.  Osoby, które pragną zamówić Msze św. gregoriańskie proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. W poniedziałek kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.