Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 roku

 

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 2. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00. Odmówimy wtedy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
 3. Spotkanie rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 4. Spotkanie młodzieży studiującej i pracującej we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę godzinę przed Mszą wieczorną.
 7. W czwartek obchodzimy Święto św. Andrzeja, Apostoła.
 8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek, 30 listopada o godz. 19.00 na probostwie.
 9. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do sakramentu Pokuty i Pojednania.
 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie Seniorów w Domu Parafialnym.
 11. Dzieci zapraszamy na Mszę „szkolną” w piątek o godz. 17.00.
 12. Msza św. w intencji młodzieży oraz kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00. Po niej spotkanie w kościele. Obecność kandydatów obowiązkowa.
 13. W sobotę wspólnota Żywego Różańca odmawia różaniec o godz. 6.30. Po Mszy porannej konferencja dla Róża Różańcowych.
 14. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Plan znajduje się w na stojaku z prasą, w gablotce i na stronie parafialnej. Prosimy o umieszczenie go na tablicach ogłoszeń wewnątrz bloków w których mieszkacie.
 15. Wspólnoty zachęcamy do organizowania spotkań w sali seniorów. To pomieszczenie jest ciągle ogrzewane.
 16. Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek, 5 grudnia o godz. 18.45 do kościoła.
 17. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
 18. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. W ubiegłą niedzielę w ramach kolekty specjalnej ofiarowaliście 13 670 PLN. Dziękujemy za Waszą ofiarność i wpłaty na konto parafialne.
 19. Na stojaku z prasą znajdziecie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Głos św. Stanisława i Misyjne Drogi. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony internetowej naszej parafii. Znajdziecie tam ostatni film zapraszający do wspólnot działających w naszej parafii.
 20. Zbliża się nowy rok liturgiczny, stąd zachęcamy do podjęcia adwentowych postanowień trzeźwościowych. Można je wpisać do Księgi Trzeźwości wyłożonej w przedsionku kościoła.
 21. Parafialna biblioteka jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 12.00.
 22. Kapłani i Parafialny Zespół Caritas pragną zaprosić osoby samotne, które mieszkają na terenie naszej parafii, do wspólnego spotkania przy wigilijnym stole. Odbędzie się ono w czwartek, 21 grudnia na probostwie. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria do 15 grudnia. Istnieje możliwość transportu.
 23. Odwiedziny chorych odbędą się tuż przed świętami – 23 grudnia br. Kancelaria przyjmuje już zgłoszenia.
 24. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową wycieczkę do Wiednia na Świąteczny Jarmark. Wyjazd autokarem w sobotę 16 grudnia br. Koszt wynosi 390 PLN + 30 Euro. Prosimy o uregulowanie należności do najbliższej środy.
 25. Przypominamy, że w naszym kościele na chórze mogą przebywać tylko osoby pełnoletnie. Komunia na dłonie będzie udzielana w głównej nawie kościoła. W bocznych nawach można przyjąć Komunię do ust.    W dolnej części kościoła znajduje się toaleta a w niej przewijak dla niemowląt i podstawowe środki higieniczne.