III Niedziela Wielkanocy – 14 kwietnia 2024

1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP. Rozpoczynamy też Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. Msza św. w intencji Oazy Dorosłych w czwartek o godz. 18.00. Po niej spotkanie wspólnoty.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę godzinę przed Mszą wieczorną.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie Seniorów w Domu Parafialnym.
  7. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Jasną Górę. Wyjazd autokarem z parkingu przy probostwie, w piątek o godz. 17.30. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria do poniedziałku włącznie (koszt 40 PLN, płatność przy zapisie).
  8. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30.
  9. 25 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 18.00 biskup Grzegorz Olszowski udzieli sakramentu Bierzmowania uczniom klas ósmych. Rozmowy przed bierzmowaniem odbędą się w najbliższą sobotę w kancelarii według planu mieszczonego w gablotce. Próby przed bierzmowaniem dla kandydatów odbędą się we wtorek (23 kwietnia) o godz. 19.00 oraz dla kandydatów i świadków w środę (24 kwietnia) o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
  10. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół i zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  11. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na remont krypty katedry. Kolekta specjalna zostanie zebrana 28 kwietnia br. „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność i wpłaty na konto parafialne.
  12. W przygotowaniu jest relikwiarium na relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Zaliczkę na wykonanie relikwiarium w kwocie 6 000 PLN otrzymała firma Macieja Kopycioka z Katowic. Projekt „gratis” wykonali Witold i Szymon Prandzioch.
  13. Na stojaku z prasą znajdziecie nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Głos św. Stanisława.
  14. Spotkanie PRD odbędzie się 26 kwietnia br. (piątek) o godz. 19.00 na probostwie.
  15. Archidiecezja Katowicka organizuje pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes w dniach od 7 do 12 września 2024. Szczegółowe informacje na plakacie.
  16. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch (2-9 września br.). Przelot samolotem. W programie trzydniowy pobyt w Rzymie, zwiedzanie Asyżu, Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo i Monte San’Angelo. Szczegóły na plakacie i stojaku z czasopismami. Zapraszamy parafian i Waszych przyjaciół. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
  17. Osoby, które dokonały rezerwacji Mszy prosimy o podawanie treści intencji najpóźniej miesiąc przed sprawowaniem Eucharystii.
  18. Biblioteka parafialna jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 11.30.
  19. Nauki przedmałżeńskie odbędą się w dniach od 24 do 27 czerwca br.
  20. Szkoła Muzyczna w Rudzie Śląskiej rekrutuje uczniów i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Bezpłatna nauka odbywa się w godzinach popołudniowych i obejmuje wiele specjalności instrumentalnych. Możliwe jest dołączenie na różnych etapach rozwojowych. Nabór ogłasza też Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach zaś Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach ogłasza nabór na kurs psałterzysty. Więcej szczegółów na plakatach.
  21. Przypominamy, że w naszym kościele na chórze mogą przebywać tylko osoby pełnoletnie.  W dolnej części kościoła znajduje się toaleta a w niej przewijak dla niemowląt i podstawowe środki higieniczne. Informujemy, że nie rozdajemy przed kościołem żadnych ulotek ani czasopism. Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie takich przypadków w zakrystii.