V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 roku

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00. W tygodniu majowe odprawiamy pół godziny przed Mszą wieczorną.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  3. W czwartek, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  4. Msza św. w intencji Oazy Dorosłych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie wspólnoty.
  5. Msza św. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.00.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po modlitwie spotkanie seniorów w Domu Parafialnym.
  7. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30.
  8. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV będą obchodzili rocznicę I Komunii. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 11.00.
  9. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się 29 maja. Z naszej parafii wyruszymy do Piekar po Mszy porannej (około godz. 8.00).
  10. Na mocy dekretu abpa Wiktora Skworca 12 czerwca br. zostaną przeprowadzone wybory do parafialnych rad duszpasterskich. W kancelarii w formie pisemnej można zgłaszać proboszczowi kandydatów na członków Rady. Kandydatami mogą być osoby pełnoletnie, które przyjęły sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty i są znani z nienagannych postaw moralnych. Zasady wyborów znajdują się w gablotce.
  11. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  12. Parafialna biblioteka jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 12.00.
  13. Dzisiaj zostanie zebrana kolekta specjalna, którą przeznaczymy na spłatę kolejnej raty kredytu zaciągniętego na budowę ogrzewania w naszym kościele, pokrycie rachunków za paliwo gazowe (miesiąc kwiecień) i rachunków za prąd. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Dziękujemy za ofiary i wpłaty na konto parafialne.
  14. Na stojaku z prasą znajdziecie nowe numery Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Głosu św. Stanisława oraz Misyjnych Dróg. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony internetowej naszej parafii pod adresem: parafiastanislaw.pl
  15. Przypominamy, że w naszym kościele na chórze mogą przebywać tylko osoby pełnoletnie. Komunia na dłonie będzie udzielana w głównej nawie kościoła. W bocznych nawach można przyjąć Komunię do ust. Zachęcamy do przekazywania znaku pokoju poprzez ukłon. Korzystajmy z płynu do dezynfekcji rąk.