Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.
 3. Spotkanie młodzieży studiującej i pracującej we wtorek o godz. 19.00 na probostwie.
 4. W czwartek obchodzimy  Uroczystość  Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy do udziału w procesji, która o godz. 9.30 przejdzie ulicami naszej parafii. Mieszkańców zachęcamy do pomocy przy budowie ołtarzy;

– I ołtarz – ul. Hlonda 97 – przygotowują mieszkańcy ulic: Hlonda (numery nieparzyste), Modrzewiowej  i Leszczyka;

– II ołtarz – ul. Strzelców Bytomskich 238 A – przygotowują mieszkańcy ulic: Hlonda (numery parzyste), Strzelców Bytomskich i Szymały-bloki;

– III ołtarz – ul. Spokojna 18 – przygotowują mieszkańcy ulic: Spokojnej, Podmiejskiej, Granicznej, Sikorskiego, Pod Lipami, Schwallenberga, Szymały-domki, Plac Żeromskiego;

– IV ołtarz – dziedziniec kościoła – przygotowują członkowie PRD.

Tego dnia Msze sprawujemy o godz. 7.00, 8.30, 11.00, 14.00 i 16.30. Nie będzie nieszporów. Mieszkańców zachęcamy do przystrojenia okien i balkonów a dzieci (szczególnie uczniów klas III) do sypania kwiatów w czasie procesji. W dniach  dawnej oktawy Bożego Ciała  zapraszamy  na nabożeństwa  eucharystyczne połączone z procesjami. Dziękujemy  wszystkim  zaangażowanym w budowę ołtarzy oraz  ofiarodawcom i zapraszamy na poczęstunek na  dziedzińcu  kościoła w czwartek o godz. 17.30.

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie seniorów w Domu Parafialnym.
 2. Nauki przed chrztem odbędą się w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę godzinę przed Mszą wieczorną.
 4. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej oraz na kawę na probostwo.
 5. Parafialna biblioteka jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 12.00.
 6. W naszej parafii posługuje siedmiu Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., którzy pragną w niedziele zanosić Komunię chorym i starszym parafianom. Zachęcamy do zgłaszania chorych.
 7. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na funkcjonowanie Wydziału Teologicznego w Katowicach. Dziękujemy za Waszą ofiarność i wpłaty na konto parafialne.
 8. Na stojaku z prasą znajdziecie nowe numery Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Głosu św. Stanisława. W najnowszym numerze GN polecamy rozmowę z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony internetowej naszej parafii pod adresem: parafiastanislaw.pl
 9. Narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie, które odbędą się w Domu Parafialnym od 19 do 22 czerwca br.
 10. Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024 dla specjalności instrumentalistyka (organy). Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Przypominamy, że w naszym kościele na chórze mogą przebywać tylko osoby pełnoletnie. Komunia na dłonie będzie udzielana w głównej nawie kościoła. W bocznych nawach można przyjąć Komunię do ust.    W dolnej części kościoła znajduje się toaleta w której zainstalowano przewijak dla niemowląt i podstawowe środki higieniczne dla małych dzieci.