Ogłoszenia

            VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

             19  Lutego 2017 Roku 

„…lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi”. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii są trudną lekcją pokory. Czy potrafię cierpieć dla Jezusa?

            Dzisiaj Parafialna Rada Duszpasterska, Rada Ekonomiczna oraz księżą zbiorą kolektę specjalną przeznaczoną na spłacenie należności za ogrzewanie kościoła, probostwa i salek katechetycznych. Dziękujemy za złożone ofiary.

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Kandydaci do diakonatu rozpoczynają w dniu dzisiejszym rekolekcje przed święceniami. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 3. Spotkanie Zarządu Róż Różańcowych w poniedziałek o godz. 17.00 na probostwie.
 4. Spotkanie Grupy Modlitewnej w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 5. Młodzież zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.15.
 6. W środę przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zachęcamy do wypisywania próśb, które przedstawiamy Matce Bożej w czasie nabożeństwa.
 7. W czwartek wspominamy w liturgii św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po modlitwie spotkanie Seniorów w salkach katechetycznych.
 9. Osoby, które pragną pogłębić swoją relację z Jezusem zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary w piątek o godz. 19.30.
 10. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30.
 11. W naszym kościele odmawiamy codziennie jest Różaniec. Plan modlitw znajduje się w gazetce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz wydanie specjalne Głosu św. Stanisława. Ofiary składamy do umieszczonej na stojaku skarbonki.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz remontów i budowy naszego kościoła oraz za przelewy na konto parafialne. Dziękujemy też za ofiary w ramach dzisiejszej kolekty specjalnej. Trwa nakładanie płytek na elementy grzewcze ułożone pod ławkami. Prace potrwają kilka tygodni. Wiąże się to z wyłączeniem ogrzewania w remontowanych miejscach. Mężczyzn  chętnych  do  pomocy  zapraszamy  w  sobotę  na  godz. 8.00. Trzeba  przenieść kolejne ławki.
 14. Dziękujemy osobom, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej.
 15. Biblioteka parafialna czynna jest w niedziele od godz. 9.30 do 14.00.
 16. W salkach katechetycznych prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny nt. uzależnienia alkoholowego. Czynny jest w środy od godz. 17.00 do 18.00.