III  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

19  Marca 2017 Roku

Eucharystia   gromadzi  nas  wokół  studni  Bożej  Miłości,  z  której  tak  jak kobieta z dzisiejszej Ewangelii, możemy zaczerpnąć łaski dla naszego życia. Otwórzmy serca na obecność Pana.                                                                                                   W parafii przeżywamy czas Wizytacji Kanonicznej w czasie której ks. Arcybiskup Wiktor Skworc umacnia nas swoją obecnością, modli się na nas i naszych bliskich.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Spotkanie Grupy Modlitewnej po Mszy wieczornej.
  3. Msza św. w int. Apostolatu Misyjnego we wtorek o godz. 18.30. Po niej spotkanie wspólnoty.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla dzieci – w piątek o godz. 17.00

– dla młodzieży i dorosłych – w piątek o godz. 17.45.

W czasie nabożeństwa modlimy się za zmarłych zalecanych. Wypominki można               przynosić do zakrystii.

1. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy porannej będziemy się modlić za solenizantów ze wspólnoty Żywego Różańca, którzy w marcu świętują urodziny. Nastąpi wtedy przyjęcie nowych członków od wspólnoty Żywego Różańca. Będzie też można podjąć dar Duchowej Adopcji, która polega na ogarnięciu modlitwą dziecko poczęte i jeszcze nie narodzone. Uroczystość Zwiastowania jest Dniem Świętości Życia.
  2. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30.
  3. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława. Ofiary składamy do umieszczonej na stojaku skarbonki.
  4. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę i przelewy na konto parafialne. Ofiarowaliście 4 292 zł w formie Jałmużny Postnej oraz 1246 zł na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Za tydzień kolekta specjalna. Jutro rozpoczną się obmiary betonowych słupów i w przeciągu dwóch tygodni zostaną na nich zamontowane granitowe płyty. Prawdopodobnie do świąt wielkanocnych uda się wykonać w firmie DULEMBA kropielnicę. Spłacamy raty pożyczki na termomodernizację kościoła, za remont probostwa i regulujemy należności za ogrzewanie kościoła.
  5. Dziękujemy osobom, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a następnie na kawę na probostwo.
  6. Biblioteka parafialna czynna jest w niedziele od godz. 9.30 do 14.00.
  7. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 2 do 5 kwietnia br. Poprowadzi je ks. Sebastian Krzyżanowski.
  8. Wszystkich chcących doświadczyć Boga w ciszy, samotności i wysiłku zapraszamy na ekstremalną Drogę Krzyżową 7 kwietnia br. o godz. 21.00. Wyruszymy wtedy z naszego kościoła by przebyć 42 kilometry. Więcej informacji na stronie internetowej i u ks. Łukasza Nawrota.
  9. Chorych, niepełnosprawnych i ich rodziny, zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 8-16 maja br. Przejazd specjalnym pociągiem, z wagonami sypialnymi. Bliższe informacje i zapisy w Biurze Podróży PL TRAVEL, ul. Dąbrowskiego 1/6, 40-032 Katowice, tel. 694 980. 161 lub 662 097 959 (www.pltravel.pl).