UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

22.05.2016 AD.

Prawdę o jedynym Bogu w Trzech Osobach objawił nam Jezus Chrystus. Przeżywając dzisiejszą uroczystość, poznajemy Boga, który zawsze troszczy się o nas. Uwielbiamy Boga w  Trójcy  Świętej  ilekroć czynimy znak krzyża lub odmawiamy modlitwę Chwała Ojcu.

Kolekta dzisiaj przeznaczona jest na budowę  ogrzewania  w  naszym  kościele.                    Polecamy ją Waszej ofiarności. Bóg zapłać za ofiary.

1. Z dniem dzisiejszym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Dzisiaj o godz. 1500   odbędzie się koncert pieśni maryjnych naszego parafialnego     chóru „De Profundis”. Serdecznie zapraszamy.
  3. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 1800.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej swoje spotkanie ma grupa modlitewna.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli     Boże Ciało. Msze św. będą o godz. 700, 830, 1100, 1400 i 1630. Zwracamy uwagę, że     ze względu na procesję Bożego Ciała Msza św. będzie o godz. 830, a nie 900. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 830  i przejdzie ulicami: Hlonda, Długa, Hlonda. Prosimy mieszkańców ulic o przygotowanie  danego ołtarza, a pozostałych mieszkańców parafii o włączenie się w ich zorganizowanie.

I ołtarz       – ul. Hlonda 48 do 52
II ołtarz      – ul. Hlonda 24 do 16
III ołtarz    – ul. Hlonda 1 i 3
IV ołtarz    – ul. Hlonda 103 do 99

W tym dniu nie będzie nieszporów, a od piątku rozpoczyna  się  Oktawa  Bożego  Ciała,         dlatego  na zakończenie Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna.

1. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała, w Mysłowicach – Park Słupna o godz. 1500 odbędzie się koncert rodzinny „Bądź jak Jezus”.
  2. W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek i w sobotę w  ramach  nabożeństwa  majowego  odbędzie  się  duchowe  przygotowanie do pielgrzymki piekarskiej. Zachęcamy pielgrzymów do wcześniejszej spowiedzi św.
  4. W sobotę o godz. 1100 w czasie Mszy św. będziemy dziękować razem z ks. Łukaszem Michoniem w 10 rocznicę jego święceń kapłańskich. Zapraszamy do uczestnictwa          w tej Mszy św.
  5. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  6. „Bóg zapłać” paniom za posprzątanie kościoła.
  7. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za ofiarę na rzecz kościoła                               w kwocie 1424 zł.
  8. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.   Wymarsz z naszej parafii będzie po Mszy św. o godz. 700. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Prosimy górników o pielgrzymowanie w strojach galowych oraz zabranie ze sobą relikwii św. Stanisława.
  9. W   zakrystii    można    zakupić    „Gościa   Niedzielnego”,     „Małego    Gościa    Niedzielnego” i „Ola  i  Jaś”. Są  w  dalszym  ciągu do  nabycia  wileńskie  obrazy  Jezusa  Miłosiernego.  Trwa w naszej parafii peregrynacja  obrazu  Miłosierdzia Bożego i relikwii św. s. Faustyny. Zapraszamy do zapisywania się od 27 maja do 25 czerwca.
  10. Parafia organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 4 czerwca. Wyjazd o godz. 730. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.