UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23.11.2014 AD.

Jezus Chrystus, Król Wszechświata, jest zarazem dobrym Pasterzem, który dba o swoje owce, szuka ich, a przy końcu świata osądzi sprawiedliwie. Będzie nas sądził z miłości. Dlatego usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję.

1. Dzisiaj o godz. 1500 uroczyste nieszpory.
  2. W środę o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja
    do spowiedzi świętej.
  5. Od następnej niedzieli rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny w Kościele. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów.
  6. Za tydzień młodzież naszej parafii będzie sprzedawać po Mszach św. opłatki
    i świece Caritas.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  8. W zakrystii jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, oraz „Ola i Jaś” . Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz katolicki, a grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera potrzebne informacje do tegorocznych rorat.
  9. Od 1 grudnia rozpoczyna się kolęda w naszej parafii. Plan kolędy umieszczony jest w „Głosie św. Stanisława”, gablotce oraz na naszej stronie internetowej.