V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2015 AD.

Zasłonięte krzyże są znakiem smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. Zwyczajem liturgicznym zasłania się krzyże od dzisiejszej niedzieli, aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Zachęcamy również, aby podobnie czynić w swoich domach.
  2. Dzisiaj o godz. 1500 Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym, a o godz. 1800 mają swoje spotkanie studenci i młodzież pracująca.
  3. Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje szkolne mają uczniowie z naszej szkoły. We wtorek jest przewidziana dla nich spowiedź. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce.
  4. W środę o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek o godz. 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Droga krzyżowa dla dzieci i gimnazjalistów w piątek o godz. 1630, a po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W tym roku będą to ulice Szymały, Spokojna, Graniczna. Osoby odpowiedzialne za poszczególne wspólnoty parafialne proszone są o kontakt z ks. Piotrem. Przed Drogą Krzyżową czytane będą zalecki.
  7. W sobotę od godz. 730 świąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać do piątku włącznie.
  8. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  9. W następną niedzielę o godz. 1800 mają swoje spotkanie studenci i młodzież pracująca.
  10. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św. Uroczysta Suma wraz z procesją z palmami rozpocznie się
    o godz. 845 przy krzyżu misyjnym.
    Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  11. „Bóg zapłać” paniom za posprzątanie kościoła oraz panom za pomoc w sprzątaniu wokół kościoła.
  12. W następną sobotę chcemy gruntownie posprzątać kościół przed świętami Wielkanocnymi. Dlatego prosimy o pomoc wszystkich pań.
  13. W zakrystii można nabyć „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
  14. W zakrystii można kupić paschalik w cenie 5zł oraz świecę Caritas w cenie 6zł.
  15. W gablotce parafialnej oraz na kartkach z tyłu kościoła są wyłożone listy Kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W następną niedzielę do skarbony przy figurze Matki Bożej będzie można oddać głos na jednego kandydata.