XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2015 AD.

Każdy człowiek potrzebuje nie tylko chleba powszedniego, ale również chleba duchowego. Bądźmy wdzięczni Bogu za to, że zesłał nam swojego Syna, który karmi nas swoim Ciałem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. Dzisiaj udzielamy błogosławieństwa samochodów i pojazdów połączone
    z błogosławieństwem kierowców. Z tym poświęceniem jest związana Akcja św. Krzysztofa  (1 gr za 1 km) na środki transportu dla misjonarzy, którą od 15 lat przeprowadza „Miva Polska”. Szczegóły w „Gościu Niedzielnym”.
  2. O godz. 1600 nieszpory niedzielne.
  3. W poniedziałek Mszą św. o godz. 900 rozpoczniemy pielgrzymkę rowerową                         do Częstochowy. Po Mszy św. wyjazd do Poraju. Prosimy nie zapomnieć zabrać śpiworów.
  4. W środę o godz. 700 wyjazd parafialnej pielgrzymki do Częstochowy. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek o godz. 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Od soboty rozpoczyna się miesiąc sierpień w którym wzywamy do trzeźwości   i abstynencji.
  7. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
  8. W następną niedzielę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”  i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  10. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszego kościoła.
  11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” oraz „Ola i Jaś”.