Ogłoszenia

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2016 AD.     

       

          Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski.  Wsłuchajmy się w słowa Papieża,  które skieruje do Kościoła.  Prośmy  w  czasie  tej  Eucharystii  o  duchowe  owoce   tej pielgrzymki  dla nas i dla młodych z całego świata.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. 

 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa udzielamy dzisiaj błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Przy pokropieniu pojazdów można wesprzeć akcję „Miva Polska” (1gr za 1km) na środki transportu dla misjonarzy.
 2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 1600.
 3. W poniedziałek przypada Święto św. Jakuba, Apostoła.
 4. W Mysłowicach w kościele NSPJ od środy do piątku ( od 900 do 1200) będą głoszone katechezy w języku polskim, a na terenie Parku Słupna w środę ( od 1700 do 2100) na wielkiej scenie odbędą się koncerty i spotkania w ramach Festiwalu Młodych                   z telebimową transmisją  z Krakowa. Zapraszamy wszystkich młodych do przeżywania ŚDM w Mysłowicach.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 6. W czwartek zachęcamy do spotkania z Papieżem Franciszkiem w Częstochowie. Msza św. Jubileuszowa 1050 rocznicy Chrztu Polski rozpocznie się o godz. 1030. Parafialna pielgrzymka z ks. Krzysztofem ma zbiórkę o godz. 520 przy kościele. Wyjazd pociągiem o godz. 550 ze stacji kolejowej Radzionków – Rojca.
 7. W piątek  o godz. 1500  koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę od godz. 1730  adoracja  Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
 9. ,„Bóg zapłać” paniom za posprzątanie kościoła.
 10. W  zakrystii  można  zakupić  prasę  katolicką, a z tyłu kościoła oprócz ogłoszeń               i intencji   są wystawione kartki z rozkładem jazdy pociągów do Krakowa.
 11. W tym tygodniu są wolne intencje. Zachęcamy do zamawiania tych Mszy św.