XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę”. Skorzystajmy z tego zaproszenia.

Kolekta przeznaczona jest na naszą parafię. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Różaniec dzisiaj o godz. 15.00. W tygodniu zapraszamy o godz. 17.45.
  2. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w poniedziałek po Mszy wieczornej do kościoła. Tego dnia nie będzie spotkanie Grupy Modlitewnej.
  3. Wyjazd na rekolekcje Róż Różańcowych w poniedziałek o godz. 12.00 z parkingu przy probostwie.
  4. Msza św. w intencji Apostolatu Misyjnego we wtorek o godz. 18.30. Po niej spotkanie wspólnoty w domu katechetycznym.
  5. Starsza młodzież zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19.30.
  6. Konferencja i wspólna modlitwa Oazy Dorosłych w czwartek o godz. 19.30.
  7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie Seniorów w salkach katechetycznych.
  8. Spotkanie Oazy Młodzieżowej w salkach katechetycznych w piątek o godz. 19.30.
  9. Dziewczynki i chłopców zapraszamy do wspólnot: Dzieci Maryi i Ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
  10. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30.
  11. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek –  uroczystość św. Jadwigi Śląskiej,

– wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,

– środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty,

– piątek – wspomnienie św. Jana Kantego.

1. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego (w nim artykuł o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta), Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława oraz kartki do wpisania zmarłych za których w listopadzie będziemy się modlili w czasie mszy i nabożeństw. Wypominki oraz ofiary można składać w zakrystii. W przedsionku kościoła na stojaku znajdziecie rachunki sumienia, kartki z fragmentem Ewangelii na każdy dzień oraz ulotki.
  2. Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na naszą parafię oraz wpłaty na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę ofiarowaliście 2 235 zł na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na misje. Kolekta specjalna odbędzie się 29 października br.
  3. Dziękujemy osobom, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy nowe osoby do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  4. Biblioteka parafialna, która mieści się w salkach katechetycznych, czynna jest w niedziele od godz. 10.00 do 14.00.
  5. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 8.30-10.00 i 16.30-18.00. W piątki w godzinach porannych dyżur pełni ks. proboszcz. Kancelaria przypomina, że zaświadczenia wydaje się tylko osobom zainteresowanym.
  6. Można zamawiać intencje na rok 2018. W tym tygodniu zapraszamy osoby, które pragną zamówić intencje za zmarłych.
  7. W salkach katechetycznych prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny nt. uzależnienia alkoholowego. Czynny jest w środy od godz. 17.00 do 18.00.
  8. Zapraszamy na FILMOWE REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE które odbędą się w naszej parafii od 22 do 24 października. W tym czasie odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów: „Ja Jestem”  –  22 października (niedziela) godz. 17.45 (po projekcji adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie), „Ufam Tobie” – 23 października (poniedziałek) godz. 19.15 (po projekcji modlitwa zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu) oraz „13. Dzień – Fatima” – 24 października (wtorek) godz. 19.15 (po projekcji Akt Oddania się Matce Bożej). W tym czasie będziemy także gościć p. Benona Wylegałę założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej, który  poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary. W czasie filmowych rekolekcji istnieje możliwość, by zaopatrzyć się w wartościowe filmy ewangelizacyjne.). Szczegóły na plakatach. ZAPRASZAMY.
  9. Centrum Kultury „Karolinka” zaprasza na adaptację sztuki Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”, która odbędzie się 28 października o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny. Wejściówki do odbioru w zakrystii i kancelarii.