V NIEDZIELA ZWYKŁA

7.02.2016 AD

Szymon Piotr zaufał Jezusowi, kiedy usłyszał wezwanie „Wypłyń na głębię”. Zaufanie okazało się pierwszym krokiem do pójścia za Nim.  Prośba Jezusa   jest  skierowana do każdego z nas.                                                                Czy potrafimy z ufnością pójść za Jezusem?

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 1500.
  2. W poniedziałek po mszy św. porannej nabożeństwo do św. Stanisława bpa i m.
  3. Środą Popielcową rozpoczynamy liturgiczny Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 700, 900, 1630 i 1830. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Kolekta na potrzeby parafii.
  4. Od środy rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje parafialne. Rekolekcje poprowadzi    ks. Łukasz Michoń. Plan rekolekcji jest wywieszony w kościele  i wydrukowany na kartkach. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych.
  5. Zalecki (wypominki za zmarłych) do Drogi Krzyżowej przyjmowane są w zakrystii i będą czytane przed Drogą Krzyżową.
  6. W sobotę po mszy św. porannej będą odwiedziny chorych z posługa sakramentalną. Prosimy chorych i starszych parafian zgłosić do piątku włącznie.
  7. W sobotę po mszy św. wieczornej nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli to tzw. jałmużna postna. Ma ona na celu wynagrodzenie nieprzestrzegania postu przez cały rok od zeszłorocznego okresu Wielkiego Postu. Osoby, które w piątki spożywały mięso lub wędliny, bądź też uczestniczyły w zabawach, a także nadużywały jedzenia i picia są zobowiązane do wynagrodzenia w formie jałmużny.
  9. Dziękujemy wszystkim panom i paniom za pomoc przy rozbieraniu choinek                i stajenki oraz za posprzątanie kościoła.
  10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
  11. W lutym są jeszcze wolne intencje. Zachęcamy do zamawiania tych Mszy św.