XVI NIEDZIELA  ZWYKŁA

Bóg zasiał w nas dobre ziarno. Tymczasem niejednokrotnie zamiast pielęgnować powierzone nam dobro, pozwalamy dojść do głosu temu, co nas odciąga od Boga. Niech owocny udział w Eucharystii przybliży nas do Pana.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Po Mszy św. odmówimy modlitwę w intencji kierujących pojazdami oraz pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Z tej okazji zachęcamy do wsparcia akcji zakupu pojazdów dla misjonarzy. Ofiary można składać przy pojazdach na parkingu.
  2. W okresie wakacyjnym zapraszamy do codziennego udziału w Mszy świętej. Sprawujemy ją w tygodniu o godzinie 7.00 oraz 18.30. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia.
  3. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  6. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  7. Obchody liturgiczne tygodnia: – poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, – wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła, – środa – wspomnienie świętych Joachima i Anny, Głos św. Stanisława – sobota – wspomnienie św. Marty.
  8. Z tylu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa. Na stojaku znajdziecie też Głos św. Stanisława.
  9. „Bóg  zapłać”  za  kolektę  specjalną  oraz  wpłaty  na  konto parafialne. Ofiarowaliście 14 980 zł. Czekamy na kamienny postument pod figurę MB Fatimskiej. Wykona go firma DULEMBA. Dziękujemy Panom: Antoniemu, Januszowi i Stanisławowi za umocowanie wszystkich ławek.
  10. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  11. W lipcu i sierpniu w niedziele nie sprawujemy Mszy św. o godz. 14.00, a Nieszpory odprawiamy o godz. 16.00.
  12. Przypominamy, że sprawy związane z pogrzebem i pochówkiem parafian załatwiamy wpierw w kancelarii na probostwie. Uroczystości pogrzebowe odprawiamy w kościele parafialnym po czym udajemy się na wskazany przez rodzinę cmentarz.
  13. Zapraszamy na wyjazd do Krakowa 22 sierpnia br. W programie m. in. nawiedzenie Sanktuarium Krzyża Świętego w Nowej Hucie-Mogile, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Szczegóły w gablotce.