III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

22  Stycznia 2017 Roku

W tych dniach modlimy się w sposób szczególny o jedność chrześcijan. Św. Paweł napomina, żeby nie było wśród nas rozłamów, żebyśmy byli jednego ducha. Czasami w naszych nieporozumieniach i podziałach zapominamy, że najważniejszy jest przecież Jezus.

Kolekta jest przeznaczona na naszą parafię. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.00. O godz. 15.30 wystąpi zespół Jania Band. Po Mszy wieczornej wystąpi chór kameralny Anima Canto działający przy Miejskim Domu Kultury Dąb w Katowicach. Zapraszamy na dzisiejsze koncerty.
  2. Msza św. za zmarłych zalecanych w poniedziałek o godz. 18.30.
  3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego.
  4. W środę przypada święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  5. W czwartek wspominamy w liturgii świętych Tymoteusza i Tytusa.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po modlitwie spotkanie Seniorów w salkach katechetycznych.
  7. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu przypada w sobotę. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Zachęcamy wtedy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  8. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława. Do Gościa Niedzielnego dołączono płytę CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu Adrea Bocelliego. Ofiary składamy do umieszczonej na stojaku skarbonki.
  9. Dziękujemy za kolektę specjalną zebraną w ubiegłą niedzielę. Parafialna Rada Duszpasterska oraz księża zebrali 14 182 zł. Dziękujemy też za przelewy na konto parafialne. Rozpoczęło się nakładanie płytek na elementy grzewcze ułożone pod ławkami. Prace potrwają około 10 tygodni.
  10. Dziękujemy osobom, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej.
  11. Biblioteka parafialna czynna jest w niedziele od godz. 9.30 do 14.00.
  12. Chór De Profundis wystąpi w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
  13. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się na probostwie 2 lutego br. o godz. 19.30.
  14. Począwszy od 3 lutego rozpoczynamy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. W przedsionku znajdują się plakaty z informacjami.
  15. W salkach katechetycznych prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny nt. uzależnienia alkoholowego. Czynny jest w środy od godz. 17.00 do 18.00.