XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.07.2014

Szukając umocnienia w wierze przychodzimy na Eucharystię, aby Panu Bogu oddać niepokoje naszego życia. Miejmy odwagę, aby podobnie jak król Salomon poprosić o umiejętność rozróżniania dobra i zła.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. O godz. 1600 nieszpory niedzielne.
  1. W poniedziałek Mszą św. o godz.900 rozpoczniemy  pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Po Mszy św. wyjazd do Poraju. Prosimy nie zapomnieć zabrać śpiworów.
  1. W środę o godz. 700 wyjazd parafialnej pielgrzymki do Częstochowy. W tym dniu nie będzie nowenny do MBNP.
  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W czwartek  o godz.  700 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne wraz z nabożeństwem. W piątek po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do NSPJ, a w sobotę po Mszy św.  porannej nabożeństwo do Matki Bożej oraz wymiana tajemnic różańcowych dla członków Róż.
  1. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek od godz. 730. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii do czwartku włącznie.
  1. W piątek o godz. 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. W sobotę przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”  oraz spełną zwykłe warunki odpustu.
  1. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  1. Dziękujemy paniom za posprzątanie kościoła.
  1. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na Wydz. Teol. UŚ.
  1. W zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego”, a z tyłu kościoła nowy numer „Głosu Świętego Stanisława”.