I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.02.2015 AD.

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj usłyszymy wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Jest ono skierowane do każdego i każdej z nas. Czas Wielkiego Postu jest nam dany, abyśmy przez pokutę, dzieła miłosierdzia i podejmowany post mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa. Pomogą nam w tym rekolekcje wielkopostne. Dlatego witamy o. Wojciecha Dudziaka, dominikanina, tegorocznego rekolekcjonistę.

Dzisiejsza kolekta to tzw. jałmużna postna. Ma ona na celu wynagrodzenie nieprzestrzegania postu przez cały ubiegły rok.

1. Dzisiaj o godz. 1500 tradycyjne nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Na godz. 1800 zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkanie
    z Ojcem Rekolekcjonistą w domu katechetycznym.
  2. W poniedziałek o godz. 1700 będzie nauka stanowa dla osób starszych i emerytów,
    a we wtorek o godz. 1930 nauka stanowa dla małżonków.
  3. W środę zakończenie rekolekcji, a kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele rekolekcyjne. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych
    oraz do spowiedzi św.
  4. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w naszej parafii od 23 do 25 marca, a nie tak jak zapowiadaliśmy wcześniej w tym tygodniu. Msze święte podczas rekolekcji szkolnych zostaną odprawione w środę o godz. 1830.
  5. W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 1630 Droga Krzyżowa
    dla dzieci z kazaniem pasyjnym, a o godz. 1745 Droga krzyżowa dla dorosłych.
  6. Zalecki (wypominki za zmarłych) do Drogi Krzyżowej przyjmowane są w zakrystii i będą czytane przed Drogą Krzyżową.
  7. W sobotę o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii. A po Mszach św. będzie zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  9. Dziękujemy paniom za posprzątanie kościoła.
  10. W zakrystii jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Cuda i łaski Boże” oraz czasopisma dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz „Ola i Jaś”. Dzieciom, które uczestniczą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej polecamy plansze z „Małego Gościa Niedzielnego”. Z tyłu kościoła jest do nabycia najnowszy numer „Głosu świętego Stanisława”.