IV NIEDZIELA ADWENTU

21.12.2014 AD.

Dzisiaj usłyszymy w Ewangelii słowa Maryi: „Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Przypatrując się Maryi, starajmy się uczynić to zdanie naszą modlitwą.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. Dzisiaj nabożeństwo adwentowe o godz. 1500, a o godz. 1800 spotkanie dla studentów.
  2. W poniedziałek i we wtorek o 645 roraty.
  3. We wtorek po Mszy porannej księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić do jutra włącznie.
  4. Okazja do spowiedzi św.:                                                                                                                    – w poniedziałek i we wtorek od godz. 630 do 800 i od godz. 1600 do 1900,                                – w środę od godz. 600 do 700 i od godz.  800 do 1500.
  5. W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. O północy uroczysta Pasterka. Kolekta przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  6. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Już dzisiaj zapraszamy o godz. 1500 na uroczyste nieszpory kolędowe.
  7. W piątek przypada Święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W tym dniu nie będzie nieszporów kolędowych, a kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ
  8. W sobotę obchodzimy święto św. Jana Apostoła. Kościół w tym dniu błogosławi wino.
    W naszym kościele zostanie ono poświęcone podczas Mszy św. porannej.
  9. W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  10. Informujemy, że kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek 23 grudnia, a następnie 2 stycznia.
  11. Dziękujemy paniom za świąteczne posprzątanie kościoła.
  12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za hojność w darach na rzecz rodzin i dzieci.
  13. W zakrystii jest prasa katolicka: świąteczno -noworoczny „Gość Niedzielny” w cenie 7zł.
    Są tam też kartki z liturgią domową na Uroczystość Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z tej pomocy w celu lepszego przeżycia świąt. Są także: „Cuda i Łaski         Boże”, „Mały Gość Niedzielny”, oraz „Ola i Jaś”. Z tyłu kościoła ministranci sprzedają świąteczny numer „Głosu świętego Stanisława” z dodatkiem książeczki „Nieszpory Bożonarodzeniowe” w cenie 3zł., a Dzieci Maryi tradycyjnie sprzedają sianko na wigilijny stół.
  14. Jeszcze dzisiaj w domu katechetycznym można kupić książkę katolicką, kartki, kalendarze, świece „Caritas” duże i małe oraz opłatki.