XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2016 AD

Jezus zachęca do czynienia sprawiedliwości, tylko bowiem ten kto idzie tą drogą dostąpi łaski zbawienia.                                                                                           W  dniu  dzisiejszym  pamiętajmy  o   naszych   Pątniczkach,   które pielgrzymują   na   piekarskie   wzgórze.   Niech  Matka  Sprawiedliwości         i  Miłości  Społecznej  wyprosi   u  swojego Syna wszelkie potrzebne łaski   dla nich i dla nas tu zgromadzonych.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy na nieszpory o godzinie 16
  2. W poniedziałek o godzinie 19.30 nadzwyczajne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej   i  Parafialnej  Rady do Spraw Ekonomicznych. Prosimy o przybycie wszystkich radnych.
  3. We środę o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki do wypisania próśb do Matki Bożej umieszczone są na stojaku z prasą z tyłu kościoła.       W tym dniu przypada święto świętego Bartłomieja.
  4. W  piątek  obchodzimy  uroczystość  Najświętszej  Maryi  Panny Częstochowskiej. Również w piątek o godzinie 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. W sobotę ministranci udają się na coroczną pielgrzymkę do katowickiej katedry na godz. 1000.
  6. Adoracja  Najświętszego  Sakramentu  i  okazja  do  spowiedzi  świętej w  sobotę od godz. 1730
  7. Na ręce pana doktora Gabriela Tobora, burmistrza miasta Radzionków,  składamy serdeczne  podziękowanie  za  słowa pozdrowienia i życzenia przekazane  pisemnie       w    imieniu   własnym,   samorządu   lokalnego   oraz   całej    społeczności   miasta Radzionków naszemu księdzu Proboszczowi.
  8. Osoby  zainteresowane  sprawozdaniem  z  realizacji  projektu  ogrzewania kościoła prosimy   o   pozostanie   w   kościele.   Po  spotkaniu  będzie  możliwość  obejrzenia kotłowni w podziemiach.
  9. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  10. Serdecznie dziękujemy paniom za posprzątanie kościoła.
  11. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną. Prosimy o złożenie ofiary do umieszczonej tam skarbonki.