Ogłoszenia

IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2015 AD.

W niedzielę Dobrego Pasterza gromadzimy się wokół ołtarza, aby słuchać Chrystusa i wyznawać wiarę, że nie w żadnym innym zbawienia, tylko w Jezusie. Zwróćmy się do Niego z dziecięcą ufnością. 

         Witamy w naszej parafii ks. dr Tadeusza Czakańskiego, rekolekcjonistę diecezjalnego. Kolekta będzie przeznaczona  na dom rekolekcyjny  w Kokoszycach.

 1. Parafia św. Wojciecha w Radzionkowie obchodzi dzisiaj swój odpust parafialny. Zaprasza na  nieszpory odpustowe o godz. 1500. U nas nieszporów nie będzie.
 2. Dzisiaj o godz. 1800 spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
 4. W środę o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek
  o godz. 700 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne wraz z nabożeństwem. W piątek po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do NSPJ.
 6. W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1615 spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a o godz. 1700 Msza szkolna. Natomiast młodzież ma swoją Mszę św. o godz. 1915. Przedtem jest dla nich okazja do spowiedzi św.
 7. Biskupi udzielili na terenie całego kraju dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w piątek 1 maja.
 8. W sobotę przypada przeniesiona Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 700, 900, 1630 i 1830. Po Mszy św. o godz. 700 wymiana tajemnic różańcowych.
 9. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą dopiero w sobotę 9 maja.
 10. Bóg zapłać” paniom za posprzątanie kościoła. Prosimy w tym tygodniu o posprzątanie kościoła w piątek.
 11. W zakrystii można zakupić najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Z tyłu kościoła ministranci sprzedają nowy numer „Głosu świętego Stanisława”.
 12. Parafia organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik 21 maja 2015r. Cena przejazdu 30zł. Zapisy w zakrystii. Prosimy o zgłoszenia do następnej niedzieli włącznie. Przy zapisie prosimy o dokonywanie wpłaty.
 13. Z tyłu kościoła są wyłożone kartki z listą kandydatów do PRD. Prosimy o zabranie tych kartek, aby za tydzień w niedzielę 3 maja wrzucić je do skarbony przy figurze Matki Bożej. W ostatniej kolumnie znakiem „X” zaznaczamy maksymalnie dwóch kandydatów. Spośród 16 osób zostanie wyłonionych 8 członków z największą ilością głosów.