XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2015 AD

Dzisiejszy fragment Ewangelii mówi nam, jak ważna jest wiara                         w osobistym spotkaniu z Jezusem. Rozpoczynając Eucharystię, wypowiedzmy przed Bogiem, co nas boli i zawierzmy Mu, że to On może nas uzdrowić.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. Dzisiaj o godz. 1500 nieszpory niedzielne.
  2. Jutro przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 700 i 1830. Kolekta w tym dniu, zwana Świętopietrzem, przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W środę o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W środę podczas Mszy św. o godz. 1830 zostaną udzielone sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek
    o godz. 700 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne wraz z nabożeństwem.
    W piątek po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do NSPJ, a w sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej oraz wymiana tajemnic różańcowych dla członków Róż.
  6. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę od godz. 800. Prosimy ich zgłosić
    w zakrystii lub w kancelarii do piątku włącznie.
  7. W piątek o godz. 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
  9. Od następnej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
    Przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. o godz. 1400, a nieszpory zostają przesunięte na godz. 1600.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach..
  11. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszego kościoła.
  12. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Ola i Jaś”. Z tyłu kościoła można nabyć lipcowo – sierpniowy numer „Głosu świętego Stanisława”.
  13. Parafia organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach od 27 do 29 lipca br. Zachęcamy do uczestnictwa. Można się zapisać w zakrystii lub w kancelarii. Bardzo prosimy, aby to uczynić jak najwcześniej.
  14. Zachęcamy rodziców wysyłający dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali
    do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.