Ogłoszenia

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

   23 Października 2016 Roku    

           

Która modlitwa jest nam bliższa? „Boże, dziękuję Ci, że nie  jestem  jak  inni ludzie. Nie kradnę. Chodzę do kościoła, daję na ofiarę…” czy też: „Boże miej litość dla mnie, grzesznika”? Jezus podaje modlitwę celnika  jako  przykład dla nas, bo któż z nas jest sprawiedliwy przed Bogiem.           

            Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Dziękujemy za złożone ofiary. 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.00, w tygodniu o godz. 17.45.
 2. We wtorek ks. Łukasz zaprasza młodzież na kolejne spotkanie na probostwo o godz. 19.15.
 3. W piątek obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 4. Parafialna Biblioteka czynna jest od godz. 9.30 do 14.00. Znajduje się ona w Domu Katechetycznym.
 5. Osoby, które pragną modlić się za kapłanów w ramach Apostolatu MARGARETKA proszone są o kontakt w zakrystii. Uroczyste włączenie do Apostolatu nastąpi w niedzielę 13 listopada o godz. 15.00.
 6. Członkowie ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszają do wspólnoty. Można się do niej zapisać dzisiaj po Mszy św. w przedsionku kościoła.
 7. Dziękujemy za kolektę specjalną. W ubiegłą niedzielę złożyliście ofiarę w wysokości     45 817 zł. Ponadto na konto parafialne od 1 października 2016 r. wpłynęło 7 220 zł. Do końca października mamy spłacić firmie POLOCZEK kwotę 48 552 zł. Informujemy, że ofiary składane na rzecz naszej parafii zbierane są jedynie w czasie kolekt w kościele i w formie bezpośrednich wpłat na konto parafii. Przelewy pieniężne można odliczyć od podstawy dochodu.
 8. Mężczyzn prosimy o pomoc w ustawieniu ławek we wtorek o godz. 9.00. W czwartek ma się rozpocząć proces odbioru instalacji grzewczej w naszym kościele. Po mszy zapraszam chętne osoby do zwiedzenia kompletnej już kotłowni oraz instalacji, która znajduje się pod kościołem.
 9. W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy. W tym tygodniu zapraszamy osoby, które zamawiają intencje za zmarłych.
 10. Dziękujemy osobom, które wczoraj wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w przyszłą sobotę po mszy porannej a następnie na kawę na probostwo. Są trzy grupy sprzątające, wystarczy dołączyć do jednej z nich i co trzecią sobotę pomóc w sprzątaniu.
 11. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Jest też do nabycia nowy numer Głosu św. Stanisława. Ofiary składamy do umieszczonej na stojaku skarbonki. Na stojaku znajdziecie też deklaracje do wpłat oraz kartki do wpisania zmarłych za których w listopadzie będziemy się modlili w czasie mszy i nabożeństw. Wypominki oraz ofiary można składać w zakrystii. W przyszłą niedzielę oraz Uroczystość Wszystkich Świętych animatorki Dzieci Maryi pomogą je zbierać przy wejściu do naszej świątyni.
 12. Ze względu na liczne kradzieże Policja zwraca się do naszych parafian z prośbą o wzmożoną ostrożność. Szczegóły w gablotce.