UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

17.05.2015 AD

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępując do nieba, nie zostawia nas samych. Oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. I podobnie jak uczniowie jesteśmy posłani, żeby głosić Ewangelię.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. Dzisiaj o godz. 1500nabożeństwo dzieci I komunijnych.
  2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 1800. W ramach tego nabożeństwa będzie nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
  4. We wtorek swoje urodziny obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Arcypasterzu.
  5. W środę Mszą św. o godz. 1830 rozpoczyna swoje spotkanie Apostolat Misyjny.
  6. W środę odbędzie się po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób zainteresowanych przygotowaniem procesji Bożego Ciała i czterech ołtarzy. W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie ulicami: Szymały, Spokojnej, Granicznej i Sikorskiego.
  7. W czwartek o godz. 800 wyjazd dzieci I komunijnych i grupy parafialnej do Krakowa – Łagiewnik. Wyjazd sprzed kościoła. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
  8. W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  9. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.
  10. Od soboty rozpocznie się Metropolitalne Święto Rodziny. Będzie ono trwać do 6 czerwca. Plakat z całym planem tego święta umieszczony jest w gablotce oraz jako dodatek w najnowszym „Gościu Niedzielnym”. Prosimy o zapoznanie się z nim.
  11. W następną niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele o godz. 1500 odbędzie się koncert „Ave Maria gratia plena” w wykonaniu naszego parafialnego chóru „De Profundis” i zaproszonych gości.
  12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby parafii.
  13. Od dzisiaj rozpoczynają swoje rekolekcje diakoni WŚSD przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich modlitwie wiernych.
  14. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za przygotowanie kościoła do tej uroczystości.
  15. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Cuda i Łaski Boże” oraz „Ola i Jaś”.
  16. Parafia organizuje wyjazd na III Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się 6 czerwca. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o dokonywanie wpłaty.

Wyniki do Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

Lb. Imię i nazwisko Ilość głosów
1. Dyrda Joachim 151