VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

1.05.2016 AD.

Jezus mówi dzisiaj do każdego z nas: „Niech się nie trwoży serce wasze, ani się nie lęka”. Słysząc to zapewnienie, możemy mieć pewność, że nawet   w ciężkich sytuacjach nie jesteśmy sami. Jezus daje nam siłę i pokój.

Kolekta w dniu dzisiejszym na WŚSD w Katowicach.

1. Od dzisiaj rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. W niedziele i święta o godz. 1500,       a w tygodniu o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
  2. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe. Dlatego w poniedziałek i w środę po Mszy św. porannej udamy się do Krzyża misyjnego, aby modlić się                                 o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie i o dobre urodzaje.
  3. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze św.               w porządku niedzielnym. Nabożeństwo Majowe wraz z modlitwą o urodzaje                     o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i w nabożeństwie.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 700 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, wraz z nabożeństwem. W piątek po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do NSPJ, a w sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej oraz wymiana tajemnic różańcowych dla członków Róż.
  5. W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1615 spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a o godz. 1700 Msza szkolna. Natomiast młodzież ma swoją Mszę św. o godz. 1915.                                                                     Przedtem jest dla nich okazja  do spowiedzi św.
  6. Od piątku w ramach nabożeństwa majowego rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego,
  7. W sobotę po Mszy św. porannej odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.
  8. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej, a po Mszy św. wieczornej nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  9. W następną niedzielę będziemy świętowali nasz Odpust Parafialny.
    Suma odpustowa wraz z procesją będzie o godz. 900.
    Bardzo prosimy górników w strojach galowych o niesienie baldachimu,
    a także o obecność pań w strojach ludowych i pocztów sztandarowych. Uroczyste nieszpory odpustowe wraz z ucałowaniem relikwii św. Stanisława o godz. 1500.
    Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
  10. „Bóg zapłać” paniom za posprzątanie kościoła.
  11. W zakrystii można zakupić czasopisma katolickie i wileńskie obrazy Jezusa Miłosiernego. Można się także zapisać  na peregrynację  obrazu  Miłosierdzia Bożego i relikwii  św. s. Faustyny od 27 maja do 25 czerwca.
  12. W środę  18 maja  odbędzie  się  parafialna  pielgrzymka do  Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego  w  Łagiewnikach.  Jest  to  jedno  z   ważniejszych  miejsc związanych z Rokiem Miłosierdzia Bożego. W czasie naszego pielgrzymowania podczas Mszy św. o godz. 1200 zostaną  przekazane  dla  naszej parafii relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej. Zachęcamy parafian  do  wspólnego  pielgrzymowania.  Wyjazd  autokarem o godz. 700. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.