IV Niedziela Wielkanocy (Niedziela Dobrego Pasterza) – 21 kwietnia 2024 roku

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Módlmy się przez wstawiennictwo bł. ks. Jana Machy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  3. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Spotkanie młodzieży studiującej i pracującej we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę godzinę przed Mszą wieczorną.
  7. W czwartek obchodzimy Święto św. Marka, ewangelisty. Po Mszy porannej przy krzyżu misyjnym odmówimy modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
  8. W czwartek w czasie Mszy św. o godz. 18.00, biskup Grzegorz Olszowski udzieli sakramentu Bierzmowania uczniom klas ósmych. Próby przed Bierzmowaniem dla kandydatów odbędą się we wtorek o godz. 19.00 oraz dla kandydatów i świadków w środę o godz. 19.00.
  9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie Seniorów w Domu Parafialnym.
  10. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00.
  11. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6.30.
  12. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wysprzątały nasz kościół i zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  13. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remont krypty katedry. Kolekta specjalna zostanie zebrana w przyszłą niedzielę. „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność i wpłaty na konto parafialne.
  14. Na stojaku z prasą znajdziecie nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Głos św. Stanisława. Pojawił się też kolejny numer Gościa Historia (12 PLN) a w nim artykuły o kulcie maryjnym, kulisach pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz średniowieczne kazania dla dzieci.
  15. Archidiecezja Katowicka organizuje pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes w dniach od 7 do 12 września 2024. Szczegółowe informacje na plakacie.
  16. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch (2-9 września br.). Przelot samolotem. W programie trzydniowy pobyt w Rzymie, zwiedzanie Asyżu, Manopello, Lanciano, San Giovanni Rotondo i Monte San’Angelo. Szczegóły na plakacie i stojaku z czasopismami. Zapraszamy parafian i Waszych przyjaciół. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
  17. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.
  18. Osoby, które dokonały rezerwacji Mszy prosimy o podawanie treści intencji najpóźniej miesiąc przed sprawowaniem Eucharystii.
  19. Biblioteka parafialna jest czynna w niedziele od godz. 10.00 do 11.30.
  20. Nauki przedmałżeńskie odbędą się w dniach od 24 do 27 czerwca br.
  21. Przypominamy, że w naszym kościele na chórze mogą przebywać tylko osoby pełnoletnie.  W dolnej części kościoła znajduje się toaleta a w niej przewijak dla niemowląt i podstawowe środki higieniczne. Informujemy, że nie rozdajemy przed kościołem żadnych ulotek ani czasopism. Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie takich przypadków w zakrystii.