II NIEDZIELA  WIELKANOCNA               MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

„Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Te słowa usłyszał Tomasz. Dzisiaj Jezus ponownie je wypowiada i kieruje w moją stronę. Niech udział w Eucharystii rozbudzi naszą wiarę w fakt zmartwychwstania.

Kolekta specjalna zbierana przez PRD i księży jest przeznaczona na uregulowanie płatności za gaz i spłatę rat za termomodernizację kościoła i remont probostwa. Bóg zapłać za ofiary.

1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  2. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha. Już dziś parafia w Radzionkowie obchodzi swój odpust. Pamiętajmy w modlitwie o naszych sąsiadach.
  3. Msza za zmarłych zalecanych w poniedziałek o godz. 18.30.
  4. Spotkanie Grupy Modlitewnej w poniedziałek po Mszy wieczornej.
  5. We wtorek przypada święto św. Marka, ewangelisty. Tego dnia po Mszy porannej i wieczornej będziemy prosić o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Spotkanie młodzieży o godz. 19.15.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Zachęcamy do wypisywania próśb, które odczytujemy w czasie nabożeństwa.
  7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po niej spotkanie Seniorów w salkach katechetycznych.
  8. W sobotę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.30. Można wtedy skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania.
  9. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Głos św. Stanisława. Ofiary składamy do umieszczonej na stojaku skarbonki.
  10. „Bóg zapłać” za dzisiejszą kolektę specjalną przeznaczoną na zapłacenie rachunków za gaz i termomodernizację kościoła i remont probostwa. Ofiarowaliście 4 271 zł. na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi świętej oraz 3 417 zł na Wydział Teologiczny US i KUL. W przyszłą niedzielę kolekta na Caritas Archidiecezji.
  11. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  12. Informujemy, że główne wejście na probostwo znajduje się od strony dziedzińca (wejście do kancelarii). Tam też działa domofon.
  13. Biblioteka parafialna czynna jest w niedziele od godz. 9.30 do 14.00.
  14. W salkach katechetycznych prowadzi działalność punkt konsultacyjno-informacyjny nt. uzależnienia alkoholowego. Czynny jest w środy od godz. 17.00 do 18.00.
  15. Informujemy o zbliżających się uroczystościach: – 3 maja – Wczesna Komunia, – 14 maja – Odpust Parafialny (Suma o godz. 11.00), – 21 maja – I Komunia.
  16. Zbliża się czas wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich w Archidiecezji Katowickiej. Ogłoszenie i rozpoczęcie procesu zgłaszania kandydatów od 21 maja br.; informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych nastąpi 11 czerwca br.; wybory zostaną przeprowadzone 18 czerwca a ogłoszenie składu rady nastąpi 25 czerwca br.