XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2015 AD.

Stajemy przed Bogiem na początku tej Eucharystii i uświadamiamy sobie,     że Pan jest blisko każdego z nas. Niech nasze serca i myśli będą zwrócone do Niego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. Witamy w naszej parafii ks. Tomasza Żołna, który dekretem księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca został do nas skierowany. Obejmie on urząd wikariusza parafialnego. Poprzednio był w parafii Mysłowice-Janów Miejski. Życzymy mu obfitości darów Bożych w posłudze kapłańskiej.
  2. Dzisiaj o godz. 1600 nieszpory niedzielne.
  3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dlatego zapraszamy wszystkie dzieci szkolne na Mszę szkolną. Szkoła Podstawowa ma Mszę św. o godz. 800. Poświęcimy wtedy  pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne. Gimnazjum ma swoją Mszę św.    o godz. 900.
  4. W środę o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek
    o godz. 700 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne wraz z nabożeństwem.
    W piątek po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do NSPJ, a w sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej oraz wymiana tajemnic różańcowych dla członków Róż.
  6. W piątek o godz. 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 1600 spowiedź dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, a o godz. 1700 Msza szkolna. Natomiast młodzież ma swoją Mszę św. o godz. 1915. Przedtem jest dla nich okazja do spowiedzi św.
  7. W sobotę po Mszy św. porannej odwiedziny chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii do piątku włącznie.
  8. W sobotę od godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby parafii.
  10. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszego kościoła.
  11. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny”. Z tyłu kościoła można nabyć najnowszy numer „Głosu świętego Stanisława.
  12. We wtorek 8 września Wspólnota Żywego Różańca będzie miała dzień skupienia.  Już dzisiaj zapraszamy wszystkich członków na nabożeństwo różańcowe o godz. 1730 oraz na Mszę św. o godz. 1830.