I  NIEDZIELA  ADWENTU

27 Listopada 2016 Roku

Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania. Pan jest blisko. Jeśli żyjemy przyzwoicie jak w jasny dzień i nie poddajemy się ciemności grzechu, jesteśmy gotowi na przyjście Chrystusa i nie musimy lękać się spotkania z Panem. Postępujmy w światłości Pańskiej!

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. I Niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości. Postanowienia można wpisać w księdze trzeźwości, którą znajdziecie w przedsionku. Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
  2. Od poniedziałku dzieci zapraszamy na Msze roratnie o godz. 6.45. Po mszy dzieci będą mogły na probostwie wypić gorący kubek kakao.
  3. Msza św. za zmarłych zalecanych będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 18.30.
  4. Grupa Modlitewna zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.15.
  5. W środę przypada święto św. Andrzeja, Apostoła.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  7. Młodzież oraz wspólnotę Domowego Kościoła zapraszamy na Mszę roratnią w czwartek o godz. 19.30.
  8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Po modlitwie spotkanie Seniorów w salkach katechetycznych.
  9. W sobotę przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
  10. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia więzi z Chrystusem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Chorych odwiedzimy tuż przed świętami, 17 grudnia.
  11. Dziękujemy osobom, które wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w przyszłą sobotę po mszy porannej.
  12. Biblioteka parafialna czynna jest w niedziele od godz. 9.30 do 14.00.
  13. Od przyszłej soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Ofiary, które z tej okazji złożycie, pragniemy przeznaczyć na renowację bocznych słupów podtrzymujących strop kościoła oraz na wyświetlacz tekstów pieśni.
  14. Dziękujemy za kolektę specjalną oraz przelewy na konto parafialne. Zebrano 21 655 zł. W ubiegłym tygodniu zostały uszczelnione boczne drzwi wejściowe do kościoła. W tym tygodniu prace będą kontynuowane. Przy pracach budowlanych zaangażowało się wielu naszych parafian. Bóg zapłać za pomoc i otwarte serca.
  15. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  16. Z tyłu kościoła można zakupić Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Jest też do nabycia nowy numer Głosu św. Stanisława. Ofiary składamy do umieszczonej na stojaku skarbonki. Na stojaku znajdziecie też plan kolędy. W przyszłą niedzielę pojawi się nowy, kolorowy numer Głosu św. Stanisława.
  17. Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje akcję poboru krwi w Radzionkowie przy Urzędzie Miasta 3 grudnia br. od godz. 9.00 do 14.00 oraz zbiórkę odzieży 7 i 8 grudnia br. w Radzionkowie (restauracja RELAX).