PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

NIEDZIELA – 1 sierpnia 2021 r. – XVIII Niedziela Zwykła.

7.00    O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Krystyny z okazji 75 urodzin; ofiarowana od siostry Marii. (Te Deum)

9.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Elżbiety i Romana z okazji 35 rocznicy ślubu. (Te Deum)

11.00   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Natalii Szydło z okazji 70 urodzin oraz za + męża Rafała Szydło w 3 rocznicę śmierci. (Te Deum)

16.00   Nieszpory.

16.30   Za + Agnieszkę Trela w 15 rocznicę śmierci.

PONIEDZIAŁEK – 2 sierpnia 2021 r.

7.00    Za ++ Feliksa i Henryka Struzik oraz ++ dziadków z obu stron.

18.00   Za + syna w 20 rocznicę śmierci oraz ++ z rodzin Szaniec i Paszcz.

WTOREK – 3 sierpnia 2021 r.

7.00    Za + Sławomira Jarczewskiego; ofiarowana od sąsiadów z ul. Leszczyka 40 A.

18.00   Za + Elżbietę Burgiel w 15 rocznicę śmierci.

ŚRODA – 4 sierpnia 2021 r. – Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a

7.00    Za ++ rodziców Helenę i Henryka Gagla oraz ++ dziadków.

17.30  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

18.00   W intencji Karola z okazji urodzin.

CZWARTEK – 5 sierpnia 2021 r.

7.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dary Ducha Świętego dla Bogusławy z okazji kolejnych urodzin.

17.00   Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18.00   O nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji członków apostolatu „Margaretka”.

PIĄTEK – 6 sierpnia 2021 r. – Święto Przemienienia Pańskiego

7.00    W intencji czcicieli NSPJ.

18.00   W intencji Sławomira Skoczylasa z okazji kolejnych urodzin.

SOBOTA – 7 sierpnia 2021 r.

6.30    Różaniec.

7.00    Ku czci Niepokalanego Serca Maryi w intencji wspólnoty Żywego Różańca; ofiarowana od Róż Różańcowych.

14.00   O błogosławieństwo Boże, zdrowie oraz potrzebne łaski dla Izabeli i Ireneusza Szwiec z okazji 25 rocznicy ślubu. (Te Deum)

16.00   Adoracja Najświętszego Sakramentu.

17.00   Za ++ Wiktora Ślązok, Mariana Syty, Eugenię i Józefa Syty, Marię i Ryszarda Ślezjer oraz pokrewieństwo z obu stron.

NIEDZIELA – 8 sierpnia 2021 r. – XIX Niedziela Zwykła.

7.00    Za + mamę Różę w 9 rocznicę śmierci.

9.00    Za + Grażynę Dutkiewicz w 1 rocznicę śmierci; ofiarowana od męża i córek z rodzinami.

11.00   Za + Michała Dębskiego; ofiarowana od córki Doroty z mężem i syna Zdzisława z rodziną.

16.00   Nieszpory.

16.30   Za + Brygidę Cuda w 2 rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny Rolik i Cuda.

XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 roku

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Po Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na dla osób, które ucierpiały w powodzi. Bóg zapłać za ofiary.

1. W związku z okresem wakacji i urlopów w niedziele nie będzie sprawowana Msza o godz. 14.00. Zachęcamy Was do uczestnictwa w Eucharystii w ciągu tygodnia.
  2. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych w intencji osób zniewolonych nałogami. Księga Trzeźwości wyłożona jest w przedsionku kościoła.
  3. Zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00.
  4. W poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwy: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i sobotę, godzinę przed Mszą wieczorną.
  8. W piątek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
  9. Różaniec odmawiany przez wspólnotę Żywego Różańca w sobotę o godz. 6.30. Po porannej Mszy konferencja dla Róż Różańcowych.
  10. W sobotę o godz. 8.15 udamy się do chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii do piątku włącznie.
  11. Na mocy dekretu ks. Łukasz Nawrot będzie wikariuszem parafii św. Wojciecha w Mikołowie. Księdza Łukasza pożegnamy w czasie Mszy św. sprawowanej 29 sierpnia o godz. 11.00. Od 28 sierpnia w parafii rozpoczyna posługę neoprezbiter Artur Sówka.
  12. Osoby sprzątające kościół zapraszamy na wyjazd do Olzy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  13. Na stojaku z prasą znajdziecie nowe numery Gościa Niedzielnego Głosu św. Stanisława.
  14. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które wczoraj wysprzątały nasz kościół. Zapraszamy do pomocy w sobotę po Mszy porannej a później na kawę na probostwo.
  15. Dzisiaj zostanie zebrana kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ a przed kościołem odbędzie się zbiórka dla osób, które ucierpiały wskutek powodzi. Dziękujemy za ofiary i wpłaty na konto parafialne.
  16. Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim zaprasza nas do udziału w uroczystościach patronalnych ku czci św. Jacka, patrona Metropolii Górnośląskiej w Kamieniu Śląskim. Odbędą się one w dniach od 7 do 9 sierpnia br. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  17. Przypominamy o odwołaniu dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.    W naszym kościele może przebywać 315 osób. Należy maseczką zasłonić usta i nos. Arcybiskup zachęca nas do przyjmowania Komunii na dłonie a celebransom zaleca tę formę jej udzielania. Komunia na dłonie będzie udzielana w głównej nawie kościoła. W bocznych nawach można przyjąć Komunię do ust. Zachęcamy do korzystania z płynu do dezynfekcji rąk.