Ogłoszenia

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 20.04.2014

Po dniach zagłębiania się w tajemnicę Męki i Śmierci Jezusa, nadszedł moment naszego udziału w dniu Jego triumfu. Dziś radośnie brzmi Alleluja – Jezus Żyje! Eucharystia pozwala nam przeżyć niewyobrażalną radość, która była udziałem Marii Magdaleny, Szymona Piotra, Jana i innych uczniów. Jak oni – weselmy się zatem i radujmy! Pan Zmartwychwstał!

 

1. Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory świąteczne o godz. 1500.

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. W tym dniu nie będzie nieszporów.

3. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzimy je jako uroczystości Pańskie. W Oktawie nie ma postów i wstrzemięźliwości. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w Eucharystii w ciągu tygodnia.

4. Od wtorku do piątku zapraszamy na godz. 1800, na nowennę do Miłosierdzia Bożego połączoną z nowenną za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

5. W czwartek w kościele Trójcy Przenajświętszej w Szarleju odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Piekary Śląskie.

6. W sobotę odbędzie się pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 1000 spowiedź będzie miała grupa klasy IIb, a o godz. 1100 grupa klasy IIa.

7.  W sobotę o godz. 1730, w przeddzień kanonizacji bł. Jana Pawła II, odbędzie się czuwanie, na które zapraszamy.

8.  Od soboty wieczora zostanie wystawiona Iskierka Bożego Miłosierdzia. Została przywieziona z Łagiewnik. Przeżywając kanonizację Jana Pawła II, niech to światło rozbłyśnie w naszych domach. Dlatego prosimy, aby to światło zanieść do swoich domów.

9.  Następna niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. o godz. 900 zostanie poświęcony feletron z obrazem Jezusa Miłosiernego i św. siostry Faustyny Kowalskiej. Zachęcamy do uczestniczenia w transmisji telewizyjnej Mszy św. kanonizacji Jana Pawła II. Zapraszamy również na godz. 1500 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

10. „Bóg zapłać” paniom za posprzątanie kościoła.

Możliwość komentowania jest wyłączona.